Personal på Biblioteken i Örkelljunga

Örkelljunga bibliotek

Mattias Persson - Tf kultur- och fritidschef och föreningsutvecklare
mattias.persson@orkelljunga.se, tfn 0435-550 39, 0734-35 54 18

Sara Olsson - Bibliotekssamordnare
sara.olsson@orkelljunga.se, tfn 0435-550 24, 0734-35 50 56

Krister Aronsson - IT-bibliotekarie
krister.aronsson@orkelljunga.se, tfn 0435-551 37

Christine Elmfors - Barnbibliotekarie
christine.elmfors@orkelljunga.se, tfn 0435-550 57

Ruby Videla - Bibliotekarie
ruby.videla@orkelljunga.se, tfn 0435-550 54

Karin Thomasdotter - Bibliotekarie
karin.thomasdotter@orkelljunga.se, tfn 0435-550 21

Skånes Fagerhults bibliotek

Ruby Videla - Bibliotekarie
ruby.videla@orkelljunga.se, tfn 0435-553 64 

Åsljunga bibliotek

Ruby Videla - Bibliotekarie
ruby.videla@orkelljunga.se, tfn 0435-551 46