Personal Örkelljunga

Huvudbibliotekets personal

Andreas Meimermondt - Kultur- och fritidschef
andreas.meimermondt@orkelljunga.se, tfn 0435 55053

Sara Olsson - Bibliotekssamordnare
sara.olsson@orkelljunga.se, tfn 0435 55 024, 0734-355 056

Krister Aronsson - IT-bibliotekarie
krister.aronsson@orkelljunga.se, tfn 0435 55137

Christine Elmfors - Barnbibliotekarie
christine.elmfors@orkelljunga.se, tfn 0435 55057

Ruby Videla - Bibliotekarie
ruby.videla@orkelljunga.se, tfn 0435 55054

Karin Thomasdotter - Bibliotekarie
karin.thomasdotter@orkelljunga.se, tfn 0435 55021

Skånes Fagerhults bibliotek 

biblioteket@orkelljunga.se
Tfn 0435-55055 (Örkelljunga bibliotek)

Åsljunga bibliotek

Maria Rooth - Bibliotekarie, folk- och skolbibliotek
maria.rooth@orkelljunga.se
Tfn 0734-355385